Стягнення аліментів на дитину за минулий час

В тезах розглянуто деякі аспекти стягнення аліментів на дитину за минулий період | Адвокат по аліментах | Судові спори | Написання позовних заяв до суду | Стягнення аліментів на дитину | Консультація адвоката |

В Україні наразі існує три види аліментів як-от: на дитину (неповнолітніх та повнолітніх); на непрацездатну дружину або чоловіка; на батьків.

Слово "аліменти" походить від лат. аlimentum – харчування. В інтерпретацію поняття "аліментів" входить передбачений нормами законодавства або договором обов’язок утримання одного члена сім'ї (який немає власних коштів для існування) іншим.

Малолітніми дітьми вважаться особи які не досягли 14 років, неповнолітніми вважаються особи від 14 до 18, повнолітніми від 18 років.

Отримання аліментів на дітей здійснюється в досудовому (добровільному) або в примусовому (судовому) порядку. Досудовий (договірний) порядок отримання аліментів на дитину реалізовується шляхом укладення так званого аліментного договору. Сторонами якого виступають батько та мити дитини, на користь якої укладено договір.

Примусовий порядок стягнення аліментів на дитину, втому числі й аліментів за минулий період, реалізовується лише в судовому порядку за рішенням суду. Питання стягнення аліментів за минулий період, вимагає від заявника окремих обґрунтувань та доводів, наведення яких є обов’язковою умовою для задоволення позовних вимог про стягнення таких виплат. Однією із вимог яка підлягає обов’язковому доказуванню при стягненні аліментів за минулий період, є доведення факту ухилення від сплати аліментів одним з подружжя (батьком або матір'ю дитини). Такий факт має бути доведено у встановленому процесуальними нормами порядку з наданням суду належних письмових доказів.

Важливо розуміти, що законодавством для аліментів за минулий період встановлено також обмеження у їх стягненні – не більше як за 10 років.

На правовідносини про стягнення аліментів інститут позовної давності не поширюється. Таким чином, зацікавлена особа може подати позов про стягнення аліментів в будь-який час, поки існує право на аліменти.         

Поширеною є практика у відмові судом в ухваленні рішення на користь позивача (заявника) з підстав необґрунтованості позову у частині стягнення аліментів за минулий період. В більшості випадків, відмова у задоволенні позову ґрунтується на відсутності доказів (втому числі і доказів ухилення від сплати аліментів).

З метою виключення правових ризиків відмови судом у стягнення аліментів на утримання дитини за минулий час, рекомендуємо скористатись послугами наших досвідчених адвокатів та юристів, які нададуть вам професійну правову допомогу у розв’язанні юридичних питань.

Отримати консультацію адвоката | Контакти