Надано відповіді на найпоширеніші запитання щодо оскарження рішень ВЛК
Яким законом регулюється процедура проведення ВЛК?
- Процедура проведення військово-лікарської експертизи військово-лікарськими комісіями, встановлена Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони від 14.08.2008 № 402 (наділі – Положення).
Куди оскаржувати рішення (постанову) ВЛК?
- Постанову ВЛК регіонів, може бути оскаржено до центральної військово-лікарської комісії (ЦВЛК) або у судовому порядку.
Який порядок ліпший, для оскарження постанови ВЛК регіону?
- Радимо оскаржувати постанову ВЛК регіону, до ЦВЛК, і лише після того, звертатись до суду з позовом.
В який строк необхідно подати скаргу на рішення ВЛК?
- Скарга на рішення ВЛК яка подається до ЦВЛК, або до суду, має бути подана не пізніше одного місяця з дня ознайомлення або вручення громадянину такого документа.
Пропустили строк оскарження постави ВЛК, як діяти?
- В процесі здійснення захисту прав та законних інтересів, непотрібно безпідставно допускати такі процесуальні помилки, які можуть мати негативні правові наслідки. Правовим наслідком пропуску строку оскарження постанови ВЛК або ЦВЛК, може бути відмова у розгляді вашої скарги. Так, дійсно, у громадянина також є право на поновлення пропущеного строку, проте для його поновлення у письмовій заяві мають бути наведені й підтверджені доказами аргументи, як-от: перебування на лікуванні, або інша документально підтверджена поважна причина пропуску строку. До заяви про поновлення пропущеного строку на оскарження постанов ВЛК, рекомендуємо віднестись відповідально. Адже в задоволенні такої заяви може бути відмовлено, так само як і в розгляді скарги.
Які підстави для скасування рішень ВЛК або ЦВЛК?
- В кожному конкретному випадку, такі підстави можуть бути різними. Загальною підставою для скасування рішення ВЛК або ЦВЛК може бути проведення огляду ВЛК з порушенням норм Положення № 402.
Чи можливо самостійно, без адвоката оскаржити рішення ВЛК або ЦВЛК?
- Будь-яке рішення, втому числі й постанова ВЛК або ЦВЛК, громадянин може особисто оскаржити. Важливо розуміти наслідки такого оскарження. Якщо скаржник не володіє теоретичними та практичними юридичними знаннями, вмінням вірно трактувати закони, результат розгляду такої скарги може бути незадовільним. Якщо ви все ж таки вирішили самостійно сформували скаргу на постанову ВЛК, рекомендуємо скористатись послугами досвідченого адвоката, з метою її перевірки та за необхідності коригування.
Фахівці Адвокатського об'єднання "Простір Захисту", з поміж інших послуг, надають усні та письмові консультації з питань оскарження постанов, рішень й довідок ВЛК до вищих органів або до суду. Допоможуть процесуально вірно сформувати скаргу, або позовну заяву в процесі оскарження рішення ВЛК. Здійснять представництво інтересів у всіх судах України.