Повний текс запитання: Я звернулась до нотаріуса для прийняття спадщини, але у мене були відсутні документи на спадкове майно, оскільки моїми батьками воно не було оформлене, і у мене немає документів на нього. Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину, а без нього, я не можу оформити спадщину. Свідоцтво про право власності на будинок було лише у мого діда. Як мені прийняти спадщину та оформити документи?
Відповідь:
Згідно з п. 4.16 глави 7 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (надалі – Порядок), видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.
Оскільки у вас відсутні документи, що підтверджують право власності на спадкове майно, вам необхідно звернутись до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування. Лише через суд, ви зможете визнати за собою право власність, отримати свідоцтво про право на спадщину, та надалі оформити документи на право власності.
Перед зверненням до суду з відповідним позовом, необхідно зібрати низку доказів, які підтверджують правомірність набуття спадкового майна вашими родичами (спадкодавцями). Одним з таких доказів, є свідоцтво про право власності на будинок яке було видано вашому дідусеві.
Фахове складення позову до суду та збір доказів, відіграє надважливу роль у позитивному розв’язанні спадкового питання через суд.
Фахівці Адвокатського об’єднання "Простір Захисту", забезпечать вам надійний адвокатський супровід у розв’язанні вашого юридичного питання через суд. Зберуть необхідні докази, складуть позовну заяву, та отримають рішення суду про визнання за вами права власності на спадкове майно в порядку спадкування.