Зразок заяви про розірвання шлюбу: як правильно скласти документ

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем. Адвокат (юрист) з питань розлучення Київ, розподіл майна подружжя. Супровід процесу розлучення.

Способи розірвання шлюбу: ДРАЦС чи суд?

Розірвання шлюбу можливо здійснити двома способами: за взаємною згодою подружжя (для подружжя, яке не має спільних дітей); в судовому порядку, якщо в подружжя є діти, або один з них не виявив бажання розірвати шлюб через відділ Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Юридичні складнощі при розірванні шлюбу в судовому порядку

Зазвичай, подружжя або один з подружжя натрапляє на юридичні труднощі саме в процесі розірвання шлюбу в судовому порядку. В просторах інтернету є безліч "зразків заяв про розірвання шлюбу". Користуючись такими заявами, необхідно бути готовим до правових наслідків. Найпоширенішими правовими наслідками використання таких документів можуть бути: відмова суду у відкритті провадження у справі; залишення позову про розірвання шлюбу без руху тощо. При зустрічі заявника з вищевказаними правовими наслідками їх необхідно усувати у встановлений процесуальним законодавством строк, з урахуванням викладених в ухвалі суду обставин.

Чому зразки заяв на розірвання шлюбу з інтернету не завжди працюють?

Варто розуміти, що поняття "зразок заяви про розірвання шлюбу" ніяк не вказує на наслідки її застосування. Таке поняття може охоплювати лише нормативно-правові акти, якими регулюються правові питання розірвання шлюбу. Водночас застосування цих норм у кожному конкретному випадку під час розірвання шлюбу в судовому порядку може бути різним. На це необхідно звертати увагу, якщо ви вирішили скласти таку заяву самостійно.

Як правильно скласти позовну заяву про розірвання шлюбу: покрокова інструкція

Складання позовної заяви про розірвання шлюбу — важливий етап для успішного проходження судового процесу. Ось основні кроки, які допоможуть вам правильно оформити документ:

  1. Вкажіть дані суду, до якого подається позов (назва, адреса).
  2. Заповніть інформацію про позивача та відповідача — ПІБ, адреси проживання, інші контактні дані.
  3. Вкажіть підстави для розірвання шлюбу (відсутність взаєморозуміння, інші причини).
  4. Опишіть обставини справи — наприклад, тривалість шлюбу, наявність дітей, майнові питання.
  5. Зазначте вимоги до суду — розірвати шлюб, вирішити питання про дітей чи майно (за потреби).
  6. Додайте перелік документів, які додаються до позову (свідоцтво про шлюб, докази, копії заяви).
  7. Поставте дату і підпис заяви.
  8. Оплатіть судовий збір та додайте докази його оплати до заяви.

Для підготовки правильної заяви рекомендуємо звернутися до адвоката, який допоможе врахувати всі особливості вашої ситуації та уникнути помилок.

Допомога адвоката у складанні заяви про розірвання шлюбу

При виникненні юридичних труднощів ви завжди можете звернутись до Адвокатського об'єднання "Простір Захисту" для їх фахового розв’язання, отримання консультацій адвоката з розлучень, представництва ваших інтересів у суді, зокрема під час слухання судової справи, складення та подання до суду позову про розірвання шлюбу. А також — для розв’язання інших юридичних питань.

Детальніше про розірвання шлюбу в судовому порядку читайте тут.

Зв’язатися з нами