Консультації адвоката у спадкових справах
Консультації адвоката у спадкових справах | Встановлення додаткового строку для прийняття спадщини | Інші адвокатські послуги |
Право на житло та прийняття спадщини
Питання прийняття спадщини є важливим елементом реалізації Конституційного та житлового права спадкоємцем. Адже потреба людини в житлі виникає з моменту її народження й зберігається протягом всього життя, тобто має постійний характер. Право на житло слід вважати одним із природних та невід'ємних прав людини.
Строк прийняття спадщини
Не рідко трапляються випадки пропущення спадкоємцем з різних причин строку на прийняття спадщини. Нагадуємо, що для прийняття спадщини встановлюються строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті спадкодавця, або оголошення його померлим.
Правові наслідки пропуску строку на прийняття спадщини
Відповідно, якщо спадкоємець протягом шести місяців, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. В такому разі, в нотаріуса відсутні правові підстави для видачі свідоцтва про право на спадщину, спадкоємцю який пропустив строк. Варто акцентувати, що в кожному конкретному випадку, з метою правильного та чіткого визначення правової ситуації, необхідно здійснювати аналіз постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Порядок звернення до суду для поновлення строку
Після отримання відмови нотаріуса, спадкоємець який пропустив строк для прийняття спадщини, має право звернення до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.
Звернення до суду, є важливим кроком на зустріч розв’язання питання прийняття спадщини, або не прийняття. В такому разі, спадкоємець має довести поважність пропуску строку на прийняття спадщини, та зібрати інші докази з метою задоволення його позову. Поверхневий підхід спадкоємця до питання встановлення судом додаткового строку для прийняття спадщини не прощає помилок.
Судова практика щодо поновлення строку на прийняття спадщини
Суди не раз відмовляли спадкоємцям у встановленні додаткового строку на прийняття спадщини з різних підстав. Відтак, такі спадкоємці залишались без правовстановлюючих документів на спадщину.
Саме тому, з метою уникнення та недопущення низки юридичних помилок під час звернення до суду, рекомендуємо користуватись послугами фахових адвокатів.
Переваги звернення до адвоката при поновленні строку
Досвідчені фахівці Адвокатського об'єднання "Простір Захисту", мають значний досвід у спадкових справах і допоможуть уникнути типових помилок.