Адвокат у кредитних спорах

Юридична допомога та консультація, адвокат з кредитних спорів Київ. Захист від банківських позовів й оскарження заочного рішення суду. Договори кредиту, застави, поруки, іпотеки.

Кредит – матеріальні цінності або кошти, які надаються у користування кредитором на узгоджених договором умовах фізичній або юридичній особі на певний період.

Кредит надається на підставі кредитного договору. Кредитний договір може мати забезпечення виконання зобов’язання. Найпоширенішими видами забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором є: неустойка, порука, застава, іпотека.

Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. У разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.

Внаслідок застави кредитор (заставотримач) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов'язання, забезпеченого заставою, а також в інших випадках, встановлених законом, одержати задоволення коштом заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).

Окремим видом застави є іпотека. Іпотекою є застава нерухомого майна, що залишається у володінні заставодавця або третьої особи, а також застава об’єкта незавершеного будівництва, майбутнього об’єкта нерухомості. Подільний об’єкт незавершеного будівництва може бути переданий в іпотеку лише у випадках, визначених законом.

Суть вищенаведених видів забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором направлена на усунення негативних наслідків кредитора, у разі невиконання позичальником взятих на себе зобов’язань за кредитним договором. Якщо позичальник відмовляється або не виконує з інших причин взяті на себе зобов’язання, допускає порушення умов договору, у кредитора виникає право скористатись встановленим умовами договору способом забезпечення зобов’язання. Кредитор може задовольнити свої майнові (фінансові вимоги) коштом заставленого майна, або майна іпотеки.

При укладеному договору поруки, у разі невиконання позичальником взятих на себе зобов’язань по кредитному договору, відповідальність покладається на позичальника і на поручителя. Така відповідальність є солідарною, тобто такою, яка покладається повною мірою на позичальника і поручителя. До прикладу, якщо позичальник відмовляється повертати кошти по кредитному договору, такі кошти буде повертати поручитель в добровільному, або примусовому порядку за рішенням суду.

Невідповідність нормам чинного законодавства умов кредитного договору, або певних положень такого договору, дозволяє зменшити встановлену відповідальність позичальника за кредитним договором, або в окремих випадках взагалі уникнути її. Такі обставини стосуються також і договорів забезпечення виконання зобов'язань.

З метою встановлення правових підстав та перспектив у розв’язанні кредитного спору на користь позивальника або кредитора, необхідно здійснювати правовий аналіз умов кредитного договору та усіх інших документів в сукупності.

Фахівці Адвокатського об'єднання "Простір Захисту", з поміж інших послуг, здійснюють захист прав та інтересів позичальників за кредитними спорами, представляються інтереси кредиторів та позивальників у всіх судах України. Мають значний правовий досвід у розв’язанні складних кредитних спорів із забезпеченням кредиту іпотекою, заставою, порукою тощо.   

Отримати консультацію адвоката | Контакти