Ліквідація ТОВ та інших юридичних осіб

| Ліквідація бізнесу з податковим боргом | Консультації адвоката |  Юридичний супровід процесу ліквідації товариства або іншого підприємства будь-якої складності | Інші адвокатські послуги | 

Ліквідація бізнесу може відбуватись з різних обставин. Питання обрання одного з видів ліквідації бізнесу, висвітлюється юристом при наданні клієнту усної (онлайн) або письмової юридичної консультації. Після чого, клієнт особисто приймає рішення щодо обрання одного з оптимальних видів ліквідації бізнесу.

Рішення про ліквідацію підприємства в переважній більшості приймають його засновники, або його єдиний власник – засновник. Такий вид ліквідації називається добровільний. Також вирізняють такі види ліквідації як-от: примусова ліквідація (відбувається за рішенням суду незалежно від волі засновників чи засновника); реорганізація, перетворення, злиття, приєднання поділ (відбувається за рішенням засновників).

Рішення про ліквідацію оформлюється протоколом загальних зборів відповідно до норм статуту та чинного законодавства України. Відомості про початок процесу ліквідації (припинення) юридичної особи вносяться державним чи приватним реєстратором до єдиного державного реєстру юридичних осіб на підставі відповідної заяви. Після чого, в реєстрі юридичних осіб, в полі "Статус юридичної особи", буде зазначено: "В стані припинення". В процесі припинення юридичної особи, в реєстрі юридичних осіб відображаються й інші відомості які пов’язані з процесуальним питанням ліквідації.

При наявності  у підприємства відкритих банківських рахунків, такі рахунки необхідно закрити, та обов’язково отримати у банківських установах довідки про закриття рахунків підприємства.

Під час ліквідації підприємства, з метою перевірки його діяльності, за заявою уповноваженої особи або ліквідаційної комісії підприємства, здійснюється його перевірка податковими та іншими державними органами. Перевірка здійснюється з метою встановлення відсутності або наявності заборгованості зі сплати податків та інших обов’язкових платежів.

Частина бухгалтерської документації підприємства, має бути певним чином розділена, прошита й сформована в архівні справи. Які мають бути передані на зберігання до державного архіву за місцем знаходження юридичної особи.   

Після тримання документів від податкової служби за результатами проведення перевірки, та довідки про передачу документів на зберігання до державного архіву, ліквідатор підприємства надає документи державному чи приватному реєстратору, для внесення відомостей до реєстру "про припинення юридичної особи". В день внесення таких відомостей, юридична особа вважається такою, що припинила свою діяльність.     

Вищевикладена інформація має ознайомчий характер з процесом ліквідації юридичних осіб. Наведена інформація не передбачає виникнення в процесі ліквідації додаткових обставин, якими можуть бути: заявлені вимоги кредиторів, питання оплати праці, нарахування органами податкової служби в процесі передвіки діяльності підприємства штрафів тощо.

Усі питання ліквідації товариства або будь-якого іншого підприємства, можуть бути покладені на представника (юриста або адвоката), який здійснить усі встановлені законодавством дії, з метою проведення та завершення процесу ліквідації.

Фахівці Адвокатського об'єднання "Простір Захисту", з поміж інших послуг, здійснюють ліквідацію установ та організацій всіх форм власності. Складають необхідні документи (протоколи зборів, накази, заяви, інші документи). Здійснюють повний юридичний супровід процесу ліквідації юридичних осіб. Надають юридичні консультації з питань ліквідації бізнесу та обрання способів ліквідації. Представляють інтереси юридичних осіб в судах та інших державних чи правних установах.

Отримати консультацію адвоката | Контакти