| Консультація адвоката | Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу | Представництво у суді | Складення позовних заяв до суду | Адвокат з сімейного права | Інші адвокатські послуги |
Розірвання шлюбу можливо здійснити двома способами: за взаємною згодою подружжя (для подружжя яке не має спільних дітей); в судовому порядку, якщо в подружжя є діти, або один з них не виявив бажання розірвати шлюб через відділ Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).
Зазвичай, подружжя або один з подружжя, натрапляють на юридичні труднощі саме в процесі розірвання шлюбу в судовому порядку. В просторах інтернету є безліч "зразків заяв про розірвання шлюбу". Користуючись такими заявами, необхідно бути готовим до правових наслідків. Найпоширенішими правовими наслідками використання таких документів можуть бути: відмова суду у відкритті провадження у справі; залишення позову про розірвання шлюбу без руху тощо. При зустрічі заявника з вищевказаними правовими наслідками, їх необхідно усувати у встановлений процесуальним законодавством строк, з урахуванням викладених в ухвалі суду обставинах.
Варто розуміти, що поняття "зразок заяви про розірвання шлюбу", ніяк не вказує на наслідки її застосування. Таке поняття як "зразок заяви про розірвання шлюбу", може охоплювати лише нормативно-правові акти, якими регулюються правові питання розірвання шлюбу. Водночас застосування нормативно-правових актів, в кожному конкретному випадку під час розірвання шлюбу в судовому порядку, може бути різним. На це необхідно звертати увагу, якщо ви вирішили скласти таку заяву самостійно.
При виникненні юридичних труднощів, ви завжди можете звернутись до Адвокатського об'єднання "Простір Захисту" для їх фахового розв’язання, отримання консультацій адвоката, представництва ваших інтересів у суді, втому числі під час слухання судової справи, складення та подання до суду відповідного позову. Розв'язання інших юридичних питань.