Зупинено реєстрацію податкових накладних в ЄРПН. Як правильно діяти?

Повний текст запитання: Скажіть будь ласка як правильно діяти? Прийшло повідомлення з Державної податкової служби України, що Товариству було зупинено реєстрацію податкових накладних. Підстава блокування: п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (п .1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій).

Відповідь на запитання:

Добрий день.

У зазначеному вами випадку, необхідно скласти та надати до ДПС обґрунтовані пояснення щодо реальності здійснення господарських операцій по податковим накладним реєстрація яких була зупинена. Якщо зупинених податкових накладних (надалі - ПН) є декілька, на кожну ПН має бути подано окреме пояснення. До пояснень, необхідно також додати і вичерпний перелік документів на підтвердження реальності здійснення господарської операції (договір, акти виконаних робіт, платіжні доручення, оборотно-сальдова відомість тощо). Також у поясненнях необхідно зазначити інформацію щодо діяльності вашої компанії: чим вона займається, які має види економічної діяльності, чи має ліцензію, яка штатна чисельність працівників, чи наявна матеріально-технічна можливість для виробництва і т.п. Для кожного підприємства така описова частина є різною, так само, як і відповідні пояснення. Після написання вищезазначених пояснень, відправляєте їх до ДПС для прийняття рішень. У разі відмови ДПС у реєстрації ПН, у вас є право оскаржити таку відмову до вищестоящого органу ДПС або до суду.

У разі необхідності, фахівці Адвокатського об'єднання "Простір Захисту", допоможуть вам у вирішенні питання щодо реєстрації податкових накладних в досудовому, або в судовому порядку, нададуть детальну консультацію та запропонують оптимальні шляхи врегулювання проблемних питань.

Голова адвокатського об'єднання, адвокат, Віталій Магдич