Підкажіть будь-ласка, чи проблематично зараз закрити ФОП ("мертвий", не діючий 15 років)? Боргів ніяких немає.

Процедура проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (закриття ФОПа) регулюється положеннями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», зокрема ч.4 ст.18 закону.

Вам необхідно подати до будь-якого районного ЦНАП (центру надання адміністративних послуг) міста Києва (якщо ФОП – київський) заяву про реєстрацію припинення підприємницької діяльності та пред’явити свій паспорт (якщо дієте через представника, то нотаріально завірено довіреність на представника).

В результаті Ви отримуєте Опис прийнятих документів (фактично тільки заяви) і через день перевірите, що реєстрація припинена (по відкритому) реєстру. Ось і вся процедура. З початку січня були достатньо великі черги на закриття, але ситуація внормувалась (до речі, можна записатись на певний час прийому через Інтернет).

Крім того, Ви можете доручити таку процедуру юристам. Ринкова вартість відповідних послуг – приблизно 600,00 грн.

Звертаємо Вашу увагу, що всі передбачені законом звіти необхідно подати до відповідних органів (податкові статистичні тощо), а краще звернутись до них, щоб переконатись про відсутність буд-яких претензій до Вас. Припинення діяльності не знімає відповідальність за порушення законодавства під час , коли вона здійснювалась або могла здійснюватись.